מהי פסיכולוגיה קוגניטיבית אדואלית

פסיכולוגיה קוגניטיבית אדואלית היא גישה טיפולית של המאה ה-21 המתייחסת לשדה, המרחב הטיפולי, לעומת גישות העוסקות באובייקטים נפרדים. חווית הנפרדות, הבדידות , סימפטומים של דיכאון, חרדה, התמכרות, אובדנות וסימפטומים נוספים של תקופתנו מקבלים מענה ישיר בגישה הקוגניטיבית אדואלית. כמו תאוריית הקוואנטים של המאה ה-20 לפיזיקה של ניוטון של המאה ה-18 כך היא פסיכולוגיה קוגניטיבית אדואלית לגישות קודמות.


פסיכולוגיה-קוגניטיבית-אדואלית עוסקת בשדה-הקוגניטיבי-אדודאלי. לבני אנוש זכות לידה טבעית לפוטנציאל לתקשורת בין אישית במידה עצומה יותר ממה שמנוצל כעת. הגברת רגישות לשדה הקוגניטיבי אדואלי מתוך הבנה עמוקה ומעבר למבנה האישיות וצרכים פסיכולוגיים ראשוניים, מספקת הגברת יעילות, חדות, דיוק ואיכות בכל האספקטים הטיפוליים. לכן, פסיכולוגיה קוגניטיבית לא דואלית היא גישה המספקת יעילות גם בטיפול קצר טווח. 


השדה הקוגניטיבי אדואלי
בפשטות, אי דואליות היא מצב תודעתי. כלומר, במצב תודעה לא דואלי תפישת המציאות משתנה. אחד מהאלמנטים של השינוי התודעתי נושא אופי שבו ישנה חוויה של אי ניפרדות. במקום החוויה של גופים ניפרדים עם יחסים במרחב, ישנה חוויה של שדה של אי ניפרדות. האלמנט הקוגניטיבי קיים, אך משתנה בעוצמתו בתוך חווית השדה הקוגניטיבי-אדואלי.